"אין זמן הכנה לחיים, יש זמן של חיים"

(א.ד.גורדון)

מבע- באקדמיה

תוכנית גל 

BA בהובלת שינוי חברתי קהילתי – “תוכנית גל” למנהיגות קהילתית

החזון

“תוכנית גל”, שמה לה למטרה לעודד ולפתח מנהיגות איכותית ומובילה בישראל, למנהיגים מקומיים בעלי משמעת ואחריות .

מרחבים בניוהול עצמי באקדמיה

מרחבים בניוהול עצמי באקדמיה

למה?

הצורך בייזום עתודה מנהיגותית, בולט וברור לא רק במישור הלאומי, אלא גם בזה הקהילתי-מקומי, והארגוני-כלכלי, ואנו רואים בהכשרת דור העתיד שליחות וציונות מהמעלה הראשונה. במסגרת הלימודים, הסטודנטים יכולים להיות חלק מנבחרת צעירה ומבטיחה, סטארט-אפ קהילתי-חברתי בו הם מקבלים את כל הכלים היישומיים הנדרשים על מנת להקים את המיזם הבא, זה שיעשה מהפכה מקומית וישבור תקרות זכוכית עבור אוכלוסיות מוחלשות, נשים, פריפריה חברתית ועוד – תוכנית גל שמה לה למטרה לעודד ולפתח מנהיגות איכותית ומובילה בישראל.

על התוכנית

התוכנית כוללת לימודים לתואר ראשון במינהל ממשל ומשפט במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, לצד מסלול הכשרה ייחודי. חברי התוכנית הם חלק מקבוצה דינמית העוסקת במנהיגות, דנה בסוגיות משמעותיות בחברה הישראלית ונחשפת לכלים לפיתוח אישי, להובלה וליזמות חברתית וכמובן לניהול עצמי. התוכנית משלבת לימודים לתואר ראשון במנהל ממשל ומשפט עם מעטפת של הכשרה מעשית באמצעות לימודי תעודה במגוון תחומים המרכיבים את מלאכת ההנהגה הקהילתית, וביניהם: דוברות, ניהול רשתות חברתיות, גיוס משאבים, ניהול מלכ”רים, דיפלומטיה ציבורית ועוד. לצד המעטפת הלימודית, זוכים התלמידים לתמיכה של מנטורים, המלווים את הסטודנטים ונותנים להם כלים לעבוד מול גורמים בקהילה ובשלטון, תוך עידודם לממש את מעשי המנהיגות שלהם בקהילה ובחברה. בסמסטר האחרון של התוכנית הסטודנטים מתנסים ב’פרקטיקום’ מעשי בתוך עיריית הוד השרון. ומגיעים לתוצרים מרגשים. 

 25 המובחרים

בכל שנה מתקבלים לתוכנית 25 סטודנטים בלבד, המכוונים עצמם להובלה ולשינוי חברתי, והיא מהווה בית לנחושים ולבולטים שביניהם: סטודנטים מפריפריה חברתית גיאוגרפית וכלכלית , בוגרי שנת שירות (ש”ש) ומכינה קדם צבאית, בוגרי עמותות לשינוי חברתי, קצינים במיל’, פעילים במאבקים סביבתיים וחברתיים, יו”ר אגודות תלמידים בתיכון, פעילים פוליטיים ומדריכים בתנועות הנוער ועוד – אלו המחויבים לפעול למען האחר, ולמען הקהילה והחברה בישראל. קבוצת הסטודנטים מגוונת באופן משמעותי, הסטודנטים באים ממגוון המגזרים בחברה הישראלית (חרדים, חילונים, דתיים לאומיים, יוצאי העדה האתיופית, ערבים , נוצרים,ועוד).  מיקום המכללה, והתוכנית מזמינה סטודנטים מרקעים שונים הבוער בהם הצורך להוביל שינויים מקומיים ומשמעותיים.

שותפים:

התוכנית למנהיגות קהילתית נקראת ע”ש גל ארליך ז”ל. 

התוכנית הינה מיזם משותף של משפחת ארליך והמרכז האקדמי שערי מדע ומשפט,  עמותת מבע ועיריית הוד השרון . 

 תוכנית שבילים – מכללת קיי 

מי אנחנו? תוכנית ייחודית ללימודי תואר ראשון,
תעודת הוראה, תעודת עובד חינוך.

על התוכנית ? 

בשביל היזמות – למידה מבוססת פרויקטים (PBL), שילוב בין תיאוריה ופרקטיקה, התנסויות מעשיות ביצירת חדשנות, צבירת ניסיון מעשי, סדירויות המאפשרות המשך עבודה משמעותית במהלך הלימודים לתואר.

 בשביל החדשנות החינוכית – שילוב אמצעים טכנולוגיים בלמידה, תהליכי למידת חקר אישית וקבוצתית, שילוב פדגוגי של החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.

 בשביל החברה והקהילה – למידה מבוססת מקום (PBE), קידום עשייה סביבתית-חברתית והתנסות בחינוך לאזרחות פעילה במסגרות חינוך. השתלבות ב”חאן האקדמי” – המרכז לחינוך חברה וסביבה של אזור הדרום.

 בשביל הסביבה –  התמחות בגיאוגרפיה – אדם וסביבה או בהסטוריה, קיימות ויחסי גומלין בין סביבה-חברה וחינוך.

 במהלך הלימודים מועבר קורס במודל הניהול העצמי בו הסטודנטים מתנסים בעצמם בשיטה. ומנהלים בעצמם את מהלך הקורס. 

שותפים

מכללת קיי, עמותת מבע . 

מכינה בית ספרית

למידע נוסף, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!

מוזמנים גם להתקשר למידע נוסף

מודל המרחב האוטונומי

המרחב האוטונומי במודל תחום בארבעה גבולות המהווים מסגרת לאפשרוית של יצירה, למידה, התפתחות וצמיחה.

המסגרת של הריבוע מציירת ארבעה תחומי-על שמסייעים בהגדרת גבולות המרחב האוטונומי: בטחון ובטיחות, חזון ומטרות, ערכים ונהלים, משאבים. התוכן של כל אחד מתחומי-העל צריך להיות מותאם באופן ספציפי לאנשים, למקום ולזמן בהם מוגדר המרחב. האותנטיות יכולה לבוא לידי ביטוי עמוק רק אם גבולות המרחב ייבחרו בקפידה ובהתאמה מדויקת.

נשמח ללות אתכם ביצירת המסגרת שלכם והטמעתה בארגון.

ביטחון ובטיחות

בכל מרחב קיימות סכנות בתפעול היומיומי וקיים הצורך לשמור על ביטחונם הפיזי והנפשי של חברי הארגון. בכדי שהאוטונומיה תאפשר למשתתפים טווח התנסות משמעותי, יש לשרטט באופן ברור את האחריות לשלומם ובריאותם של כל הנוגעים בדבר.

חזון ומטרות

החזון מסמן את האופק של המרחב הנבחר כנגזרת מן החזון הארגוני הקיים. כך מתאפשרת חשיבה משותפת על כיווני העשייה של הארגון, בדיאלוג עם חלומותיו וחזונו האישי של חבר הארגון המקבל את האוטונומיה. המטרות הינן נגזרת של החזון, ופורטות אותו למשימות בנות מימוש.

ערכים ונהלים
המשאבים העומדים בידי החברים במרחב האוטונומי מגדירים את טווח הפעולה שלהם. ריבוי משאבים יתן למשתתפים תחושה של אמון וציפיה למימוש מיטבי של משימותיהם במסגרת המרחב. המשאבים אינם בהכרח כספיים, אלא גם משאבי זמן, כוח אדם, ציוד וכדומה.

משאבים
בכל מרחב קיימות סכנות בתפעול היומיומי וקיים הצורך לשמור על ביטחונם הפיזי והנפשי של חברי הארגון. בכדי שהאוטונומיה תאפשר למשתתפים טווח התנסות משמעותי, יש לשרטט באופן ברור את האחריות לשלומם ובריאותם של כל הנוגעים בדבר.

למידע נוסף, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!

שותפים