עיצוב ללא שם (10)

על התוכנית

התוכנית מכניסה את המשתתפים לעולם המרתק והמאתגר של הנחיית קבוצות ומפתחת את יכולות ההובלה והניהול של תהליכים קבוצתיים.מבנה התכנית מחבר בין העמקה בתיאוריה הקבוצתית, רכישת כלים בהנחיה והתנסות בשטח – בדגש על ליווי אישי בכל תהליך הלמידה וההתפתחות כמנחה.

התוכנית מהווה מרחב שבו יכולים להפגש מנחים מתחומים ודיציפלינות שונות ולהתמקד בידע המקצועי של הפסיכולוגיה הקבוצתית, בתפישת המנחה ובארגז כלים הרלוונטי לתחומים שונים. על כן התכנית איננה פונה למתודולוגיה מסויימת של עבודה עם קבוצה אלא עוסקת בהנחיה 'נטו' – פיתוח מיומנות ההנחיה והעמקה ביסודותיה.

מבנה תוכנית ההכשרה

השתתפות פעילה בקבוצה

המרכיב הבסיסי בתוכנית היא השתתפות פעילה בקבוצת העמיתים המתקיימת לאורך כל התוכנית. דרך ההנחיה הקבוצתית המשתתפים חווים את מקומם האישי בקבוצה, מתבוננים על יחסים בינאישיים ולומדים על תפקידים ותהליכי התפתחות.  כל אלה מהווים חומר ללמידה רפלקטיבית אישית וקבוצתית.

ידע מקצועי

למידה והעמקה בתאוריות של הקבוצה, פסיכולוגיה קבוצתית והנחייה. הלמידה מלווה בהיבטים יישומיים של הידע התאורטי

הנחיית עמיתים

כל משתתף מתנסה במהלך התוכנית בבניה והנחיה בפועל של קבוצת העמיתים המאפשר התנסות בעמדת המנחה, תרגול הידע והכלים הנלמדים בתכנית ומשוב עמיתים. כל זאת בליווי אישי של מנחה התכנית משלב הבנייה ועד העיבוד.                                             

                          

 

פרקטיקום מונחה

התוכנית מלווה את המשתתפים בתהליך של בניית קבוצה חיצונית לתכנית והנחייתה. בתהליך זה מתקיימת התנסות הנחייתית של המשתתף המודרכת ע"י מנחה התכנית.

ליווי אישי

כחלק מההתפתחות האישית של המשתתפים כמנחי קבוצות יתקיימו מפגשים אישיים לאורך התוכנית המתמקדים בפיתוח תפיסת המנחה ומיומנויות ההנחייה של כל אחד ואחת. 

היקף התוכנית

התכנית כוללת 23 מפגשים 3 סדנאות עומק (יומיים כל אחת) להעמקת נושאים הנלמדים בתוכנית ומפגשי הדרכה אישיים במהלך הקורס 

220 שעות אקדמיות

התכנית תתקיים בירושלים
בימי ראשון בין השעות  09:00-15:00

פתיחת התכנית: ביום ראשון, 22.10.23

קורס הנחיית קבוצות
למנהלים.ות וצוותי חינוך

הכשרת מורים ומורות כמנחי קבוצות לשיפור ההוראה  לקראת אתגרי המחר בחינוך. הצוות החינוכי ו/או הכיתה הם קבוצה וכמחנכים המובילים את הקבוצה אנו נדרשים לכלי ההנחייה. באמצעות השתלמות המשלבת בין עולם ההוראה לעולם ההנחיה אנו מעניקים כלים חדשים לצוות בהנחיית הכיתה כקבוצה. כלי ההנחייה הוא כלי הכרחי לצוותים הרוצים להוביל שינויים בית ספריים. במהלך הקורס יעסקו המשתתפים בין היתר בהנחיה בשרות ההוראה, היכן היא באה לידי ביטוי? מהי קבוצה? מה כוחה ואיפה הוא בא לידי ביטוי בשדה החינוך? נושאים נוספים: הזהות המקצועית של המנחה אחריות, תפקיד ומקורות סמכות. זהות חינוכית של מורה מנחה, תכנון יחידת הנחיה, קריאת מפה אישית וקבוצתית, ארגז הכלים של המנחה ועוד. יחודו של הקורס בהתנסות מעשית בבנייה והנחיית קבוצה, כולל מישוב ולמידה מתוך התנסות בכל מפגש. הקורס משלב זמן קבוצתי וזמן אישי לליווי המשתתפים בהתנסות האישית. 

לקורס במאגר התוכניות של הגפ"ן לחץ על הקישור:  19202 הנחיית קבוצות

קורס מלווי מרחבים בניהול עצמי

מטרות הקורס: הכשרת מובילי מרחבים בניהול עצמי מבתי ספר נבחרים ומתפקידים מגוונים, על מנת שיובילו פדגוגיה חדשנית בבית ספרם.

ליווי המורים בהכשרה בתכנון התהליך שבחרו, ההעברה לתלמידים והליווי שלהם לאורך שנה"ל.

תכנון פרויקטים נוספים לשנה"ל הבאה והרחבת מעגל העשייה הבית ספרית.

במסגרת הקורס יעסקו המשתתפים בין היתר בהכרות עם:

  1. שיטת מרחבים בניהול עצמי.
  2. חינוך בעולם משתנה.
  3. בניית מסגרת אוטונומית למרחב.
  4. תהליך חינוכי בניהול עצמי.
  5. מיומנויות ליווי, הנחיה ומנטורינג.
  6. פרואקטיביות ויזמות, עיבוד, משוב ורפלקציה.

הקורס כולל 10 מפגשים של 4 שעות.

לקורס במאגר התוכניות של משרד החינוך לחץ על הקישור: 19303 קורס מלווי מרחבים.

 

 

 

ממורה למנטור קורס אימון חינוכי

אחד מהתפקידים והאתגרים שלנו כמחנכים הוא ליווי התהליך האישי שעוברים התלמידים והמורים.  תהליך יחודי המעורר בנו המחנכים את השאלה, האם יש לנו את הכלים המקצועיים לתמוך בתהליך כזה? תהליך האימון מתחיל מהתוצאה הרצויה ומתמקד בהווה בתהליך מנטלי משמעותי  שמטרתו להשיג מטרות וליצור מציאות רצויה. האימון הוא מסגרת לעבודה פנימית, למשמעת עצמית ולפריצת גבולות תוך מתן דגש לכוחות והמשאבים של המתאמן כדי להגיע למטרות. הקורס משתמש בכלי האימון הקלאסיים ומחבר אותם לאנשי החינוך. בקורס נלמד את עקרונות האימון נקבל את הכלים ונתנסה בהובלת תהליך אימון שיתן לנו את הבטחון והיכולת ללוות את התלמידים והמורים שלנו במקצועיות. תכני הקורס : אימון בשדה החינוכי- יחודיות, דגשים, ממשקים והעצמת המשתתפים. עקרונות האימון, בניית תוכנית אימון- חשיבה כלים ומטרות.המאמן תפקיד אחריות ואיכויות אימוניות, ארגז הכלים של המאמן.

הקורס כולל 10 מפגשים של 3 שעות  והתנסות אישית באימון.

 לקורס במאגר התוכניות של משרד החינוך לחץ על הקישור: 19251 ממורה למנטור

דילוג לתוכן