נעים להכיר!

צוות מרחבים בניהול עצמי

 

 

 

צוות העמותה

עמיר סלמון

מנכ"ל העמותה

לאחר שירות של 25 שנים בצה"ל ופיקוד על יחידות מיוחדות בחה"א, בעל תעודת הוראה ותואר ראשון ושני במשפטים. מחנך ומלמד כיום בחטיבה העליונה. נשוי לתמר ואבא לרותם, אלון והדס. גר במושב משגב דב.

תומר אושרי

מייסד שותף, מלווה מרחבים

איש חינוך, יזם חינוכי ומרצה. שימש כראש מכינת הנגב בשדה בוקר וכמנהל ביה"ס התיכון סליגסברג בירושלים בו הקים את המכינה הבית סיפרית הראשונה. בוגר מכון מנדל למנהיגות חינוכית. מלווה מנהלים בארגונים שונים. מחבר הספר מרחבים בניהול עצמי (בהוצאת ריסלינג) נשוי, אב לארבעה, גר בירושלים

אורי בן דוד

מייסד שותף, סמנכ"ל 

מלווה מרחבים

מוביל מרחב פיתוח וליווי. מנחה קבוצות מנטור, מאמן אישי ומוביל מסעות צמיחה בטבע. יזם חברתי חינוכי, מעודד ומצמיח יוזמות בחירה ואחריות. יוזם ומנהל שותף של העמותה לאסטרונומיה תצפיתית. נשוי, אב לארבעה גר בתקוע

אור-לי רוזנבאום

 פיתוח שותפויות

עוסקת בתהליכי שינוי, התחדשות ופיתוח במגזר החברתי. בעשור האחרון ניהלה את תחום הפיתוח העיסקי במסע ישראלי.  בעברה ניהלה את דסק חבר העמים במחלקה לחינוך של הסוכנות היהודית. נשואה לנלסון אמא לניר גיא ונעה נמצאת בשליחות  בריו ברזיל.

אודי תמיר מנהל מרחב מכינות בית ספריות

אודי תמיר

 מנהל מרחב צפון

הקים וניהל את מכינת העמ"ק במשך 15 שנה. כיום מנהל את המרכז החינוכי בבית יגאל אלון בגינוסר ומנהל את מרחב צפון בעמותה. בעל תואר שני במחשבת ישראל, נשוי ליעלי ואב לחמישה ילדים. חבר קיבוץ טירת צבי

הוועד המנהל

אריאב יוסט

יו"ר הוועד המנהל

אסף רוז

חבר הוועד המנהל

רוני ריינגולד

חברת הוועד המנהל

גלי רבין

חברת הוועד המנהל

רן יסוד

חבר הוועד המנהל

אלון בן יעקב

חבר הוועד המנהל

שמעון אלירז

חבר הוועד המנהל

צוות מלווי ומלוות המרחבים

דוד שרבי

מלווה מרחבים

מאמין בחינוך ועוסק בחינוך, את המסע החינוכי שלו התחיל  כמחנך כיתה ג׳, עלה  בשכבות הגיל בלמידה והבין כי רק באמצעות החינוך ניתן לשנות . את מסעו החינוכי המשיך כמנהל בית הספר היסודי ״גבעת גונן״ בירושלים לחמש שנים. ובארבע שנים האחרונות ועדיין מנהל את התיכון השש שנתי , עירוני ג׳ ע״ש מוטה גור בעיר מודיעין. ״אמונה משנה מציאות״

עידו עמר הדני

מלווה מרחבים

נשוי לנעמה ואבא לנבו וענר, מתגורר באלון הגליל. בתפקידו האחרון עמד בראש מכינת הנגב על שלוחותיה וניהל את המרכז למנהיגות ע"ש מיכאל גל במדרשת שדה בוקר. כיום עמית בבית הספר למנהיגות חינוכית של קרן מנדל בירושלים.

אדוה שכטמן כץ

מלווה  מרחבים

אשת חינוך, מחנכת בחטיבת ביניים, עוסקת בחינוך למיניות בריאה ומלמדת במכינות. עורכת טכסי חתונה במסגרת 'הויה'.נשואה ואם לשלוש, גרה בקיבוץ להב.

דפנה וינטר 

מלווה מרחבים

דפנה וינטר, נשואה ואמא לשלושה. גרה בכפר אדומים. עובדת במערכת החינוך כעשור, בהן מחנכת, רכזת שכבה, מובילת המכינה הבית ספרית בתיכון סילסברג ירושלים.  מורה מקצועית  ומנטורית למורים חדשים

 

צופיה אורן

מלוות תכנית גל

אשת חינוך, לשעבר מנהלת מכינת עלמה למנהיגות נשית ושליחת הסוכנות היהודית לפינלנד. בעלת תואר שני בתוכנית המצטיינים במדיניות ציבורית. נשואה ואם לארבעה, גרה בישוב אלון

איתמר נחמה

מלווה מרחבים
נשוי ואב לשניים, גר בירושלים , מורה וחבר צוות במטה משרד החינוך, לשעבר מנהל חט"ב קשת במזכרת בתיה. בוגר תכנית רביבים של האוניברסיטה העברית
 

איתן צור

מלווה מרחבים

איתן צור, בן הזוג של נופר, אבא של כרם, בארי ושובב נוסף שבדרך. גר בקיבוץ געש ועוסק בתחומים המשלימים זה את זה של חינוך – תרבות – קהילה.  בכל פעם מזווית נוספת.  בימים אלו מנסה לחזק את תחום החברה המשותפת, לקראת הסמכה של רבנות חילונית הומניסטית ושותף להובלת תהליכים חינוכיים מגוונים.

נמרוד פלמ"ח 

מנטור

נמרוד פלמח, 36. מתגורר בהר אדר ואבא לגוני ואלומה. בעבר מנכל המדרשה למנהיגות עין פרת ומייסד המכינות בעוטף עזה – נחל עוז וסופה. איש חינוך ויזם חברתי עם ניסיון רב בהקמה ופיתוח תכניות מנהיגות וזהות בארץ ובעולם. לנמרוד תואר שני בדיפלומטיה וביטחון מאונ׳ ת׳׳א. כיום נמרוד עצמאי ובין המיזמים שמוביל ״מטה ממריאים״ לקידום מוביליות חברתית ברשות מקומית בעיר בת ים.

יותם טולוב

מנטור

נשוי ליעל ואב לשלושה. סופר, מנחה סדנאות ודוקטורנט למשפטים וגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה. יותם פעיל לקידום זכויות של אנשים עם מוגבלות והיה מנכ"ל של עמותת בזכות. גר במבוא בית"ר,

אופיר סליפוי

מלווה מרחבים
מנהל בית הספר היסודי רמת אפעל. בוגר מכון מנדל למנהיגות חינוכית חברתית 

אהוד עוזיאל

מנטור תוכנית גל

גר בקטמונים בירושלים, ולאורך השנים לקח חלק בעשייה למען חינוך ציבורי, תחבורה ציבורית, קהילתיות וזכויות שונות ומגוונות. עד לאחרונה ניהל את הצוות הירושלמי לעיצוב מדיניות  וכיום היועץ המקצועי של שרת התחבורה והבטיחות בדרכים

חגי ויגודה

מלוווה מרחבים

מנחה קבוצות ומפתח תוכניות חינוכיות בתחומים של אתיקה וערכים, חוסן ומוגנות מינית. לומד לתואר שני במינהל ומדיניות בחינוך. גר בישוב אלון.

 

רם אפרת

מלווה מרחבים
 

מנחה קבוצות בגישת אמנות המנהיגות ההשתתפותית. עורך טקסי חיים במסגרת 'הויה – טקס ישראלי'. בוגר תוכנית עמיתי הסביבה של מרכז השל לקיימות. גר בתל אביב.

יישום מודל מב"ע בעבודת העמותה

מבנה עמותת מב"ע מבוסס על מודל מרחבים בניהול עצמי. כצוות אנו מחויבים לערכים ולנהלים אלה ופועלים במסגרת המשאבים העומדים לרשותנו על מנת להגשים את החזון ולעמוד במטרות שניסחנו לעצמנו.

חזון

פיתוח רעיון מרחבים בניהול עצמי, הפצתו והטמעתו בארגונים חברתיים, עסקיים וממשלתיים ברחבי הארץ והעולם, על מנת להפוך את יצירת סביבת החיים שלנו למאפשרת, מחברת ומעצימה את האדם באשר הוא אדם.

מטרות

  1. יצירת מרחבי אוטונומיה אישיים וארגוניים המאפשרים חופש בחירה, תחושת שייכות והעצמה אישית, על מנת להפוך את העולם לטוב יותר.
  2. פיתוח תפיסת מרחבים בניהול עצמי מתוך הלמידה המתמדת והניסיון הנצבר של ממשקי העמותה עם הארגונים עמם היא עובדת.
  3. הכשרת מלווי מרחבים ומרחבנים ליישום והטמעת התפיסה של מרחבים בניהול עצמי בשגרת עבודתם של הארגונים השונים.
  4. הפצת רעיון מרחבים בניהול עצמי במגוון דרכים על מנת להגיע לקהלים רחבים ככל הניתן.
  5. העצמה אישית של כלל המשתתפים. פיתוח מסוגלות עצמית, בירור זהות וייחודיות, הבנת המשמעות האישית והיכולת להשפיע על הסביבה.

ערכים ונהלים

כל אחד מחברי צוות העמותה יבחר את מרחב העשייה המתאים והנכון עבורו. כל ארגון העובד עם העמותה יבחר את המרחב האוטונומי המתאים והנכון לו.

אנו מתבססים על יחסי אמון ושקיפות בין כל האנשים הפועלים בארגון. אנו נותנים אמון מלא בחברי צוות העמותה בליווי המרחבים ומעודדים את הארגונים השונים לתת אמון באנשיהם.

אנו מקיימים למידה מתמדת על ידי תהליכי עיבוד ושיקוף המצמיחים את הפרט ומעצימים את העמותה והארגונים השונים.

אנו מחויבים לאנשי הצוות בארגונים השונים ומוכנים להיות עבורם גם מחוץ למרחב המוגדר. אנו מעודדים את חברי צוות העמותה והארגונים עימם אנו עובדים לעסוק בפעילות למען הקהילה.

אנו מעודדים את חברי צוות העמותה להוביל מרחבים חדשים, ליזום וליצור פרויקטים ושותפויות המקדמות את העמותה מתוך חלומם וחזונם האישי, כפי שאנו מלווים את הארגונים השונים.

אנו מאמינים כי אקלים ארגוני מיטבי מניע תהליכים ומשפר את הביצועים והתפוקות, ולכן אנחנו מכוונים שבכל עשייה וחיבור יהיה כיף.

משאבים

הון אנושי – צוות מקצועי ומחויב למטרות וערכי הארגון.

הון חברתי – שותפוית בין ארגונים, קהילות ומגזרים מגוונים.

הון כלכלי – תקציב שמקורו בקרנות, משרדי ממשלה ושותפויות. 

הון תרבותי – קניין רוחני שכולל את מודל מרחבים בניהול עצמי ותכנים נוספים.

ביטחון ובטיחות

אנו נוהגים בעמותה על פי חוקי המדינה, לאור השכל הישר ומתוך מודעות לכבוד האדם וחירותו. אנו פועלים בארגונים השונים לאור כללי הבטיחות והביטחון הנהוגים בכל ארגון, תוך שמירה על הבטיחות והביטחון האישי והנפשי של חברי העמותה.