״חנוך לנער על פי דרכו, גם אם יזקין לא יסור ממנה״

(משלי כב, ו)

מבע משפחתי

הורות וניהול עצמי

אחד האתגרים החשובים שלנו, כהורים, טמון בפער בין הרצון שלנו לתת מרחב בטוח לילדים שלנו, לשמור עליהם ולהגן עליהם, לבין ההבנה שלנו כי אנחנו חייבים לחנך אותם לעצמאות ולהכין אותם להתמודדות עם העולם שבחוץ. כיצד, אם כן, ניתן כבר בגיל צעיר לוותר על המקום המגונן ולאפשר לילדים שלנו התנסויות המעודדות התמודדות ומפתחות עצמאות?

ניהול עצמי במשפחה יכול להביא ליצירת מסגרות אוטונומיות לילדים שלנו בהן הגבולות משמשות בסיס לפעולותיו של הילד. אנו כהורים מגדירים את גבולות המסגרת לילדים ומתחילים ללוות אותם בתהליך היצירה שלהם. ההורה אינו אומר לילד מה לעשות ומה להיות, אבל נמצא שם ותומך בו בבחירותיו עד אשר יוכל לצאת לחיים עצמאיים. הגבולות שההורה מציב משמשים גם גבול עבורו, לא רק עבור הילד. המרחב בתוך הגבולות שהוגדרו הופך להיות ממלכתו הפרטית של הילד, ולתוכה ההורה לא נכנס ללא הזמנה.

מצורפות דוגמאות למסגרות אוטונומיות שיצרו הורים עבור ילדיהם על מנת לתת להם מרחבי ניהול עצמי במשפחה.

דוגמאות:

למידע נוסף, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!

מודל מרחבים בניהול עצמי

המרחב האוטונומי במודל תחום בארבעה גבולות המהווים מסגרת לאפשרויות של יצירה, למידה, התפתחות וצמיחה.

המסגרת של הריבוע נשענת על ארבעה תחומי-על שמסייעים בהגדרת גבולות המרחב האוטונומי: בטחון ובטיחות, חזון ומטרות, ערכים ונהלים, משאבים. התוכן של כל אחד מתחומי-העל צריך להיות מותאם באופן ספציפי לאנשים, למקום ולזמן בו מוגדר המרחב. האותנטיות יכולה לבוא לידי ביטוי עמוק רק אם גבולות המרחב ייבחרו בקפידה ובהתאמה מדויקת.

נשמח ללות אתכם ביצירת המסגרת שלכם והטמעתה בארגון.

ביטחון ובטיחות

בכל מרחב קיימות סכנות בתפעול היומיומי וקיים הצורך לשמור על ביטחונם הפיזי והנפשי של חברי הארגון. בכדי שהאוטונומיה תאפשר למשתתפים טווח התנסות משמעותי, יש לשרטט באופן ברור את האחריות לשלומם ובריאותם של כל הנוגעים בדבר.

חזון ומטרות

החזון מסמן את האופק של המרחב הנבחר כנגזרת מן החזון הארגוני הקיים. כך מתאפשרת חשיבה משותפת על כיווני העשייה של הארגון, בדיאלוג עם חלומותיו וחזונו האישי של חבר הארגון המקבל את האוטונומיה. המטרות הינן נגזרת של החזון, ופורטות אותו למשימות בנות מימוש.

ערכים ונהלים
ערכי הארגון ונהליו הם הבסיס לשגרת הארגון, לדרך הראויה למימוש החזון והמטרות של הפרויקט הנבחר ולאופן שבו יועברו החזון והמטרות לחבר בארגון המקבל את המרחב האוטונומי. כדי שהערכים ימומשו ולא יהיו רק מדוברים, יש לתרגם אותם לנהלים ברורים ההופכים את הערך לפעולות בנות קיימא, לאור החזון והמטרות.

משאבים
המשאבים העומדים בידי החברים במרחב האוטונומי מגדירים את טווח הפעולה שלהם. ריבוי משאבים יתן למשתתפים תחושה של אמון וציפיה למימוש מיטבי של משימותיהם במסגרת המרחב. המשאבים אינם בהכרח כספיים, אלא גם משאבי זמן, כוח אדם, ציוד וכדומה.

למידע נוסף, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!

שותפים